Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Köpek Memesi Hastalığı Tedavisi Nasıl Olmalıdır

Köpek Memesi Hastalığı Iyi mi Tedavi Edilir?

Erken tanı alan hastalarda tam tedavi sağlanabilmektedir. Süreç uzadıkça etkilenen bölgede kalıcı hasarlar ortaya çıkmaktadır.

Erken tanı ve tedaviye erken başlanması son aşama önemlidir. Hastalarımıza; ideal kilolarını korumalarını, sigarayı bırakmalarını, etkilenen bölgelerdeki kılların lazer benzer biçimde uygulamalar ile kalıcı olarak yok edilmesini, terlemenin denetim altına alınmasını, dar, sıkan ve sürtünmeye yol açan, terleten giysiler giyilmemelerini öneriyoruz.

Tedavide bu koruyucu önlemler haricinde çeşitli antibiyotikler, antinflamatuvarlar, A vitamini türevi ilaçlar ve immun sistemi düzenleyen yeni nesil ilaçlardan faydalanıyoruz.

Köpek memesi hastalığı, bu koruyucu önlemler ve tıbbı tedaviler ile beraber denetim altına alınabilir bir hastalıktır.

Köpek Memesi Hastalığında Beslenme Mühim Midir?

Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

Bu hastalarda kilo kontrolü son aşama önemlidir. İnsülin salınımını hızlıca artırarak insülin direncine yol açabilecek olan pizza, hamburger, hamur harcı işleri, tatlılar benzer biçimde yiyecekleri tüketmelerini önermiyoruz. Batı tipi beslenmeden uzak durmalarını,

Akdeniz mutfağına uygun beslenmelerini tavsiye ediyoruz. Bu hastaların  ne olursa olsun sigarayı bırakmalarını istiyoruz. Yaşam kalitesinde fazlaca ciddi bozukluklara yol açmış olduğu için bu hastalarda dönem dönem psikiyatrik destek de gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.