Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI TEDAVİ YONTEMLERI !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Tüm hastalıklarda olduğu benzer biçimde köpek memesi hastalığında da erken tanı son aşama mühim olarak görünmektedir.

Tanı süreci uzadıkça etkilenen bölgede kalıcı hasarlar ortaya çıkabilmektedir. Uzman doktorlara, Hastalara; ideal kilolarını korumalarını, sigarayı bırakmalarını, etkilenen bölgelerdeki kılların lazer benzer biçimde uygulamalar ile kalıcı olarak yok edilmesini, terlemenin denetim altına alınmasını, dar, sıkan ve sürtünmeye yol açan, terleten giysiler giyilmemelerini öneriyor.

Tedavide bu koruyucu önlemler haricinde çeşitli antibiyotikler, antinflamatuvarlar, A vitamini türevi ilaçlar ve immun sistemi düzenleyen yeni nesil ilaçlardan faydalanılıyor.

Köpek memesi hastalığı, bu koruyucu önlemler ve tıbbı tedaviler ile beraber denetim altına alınabilir bir hastalık olarak görülüyor.


KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Zerdeçal Kullanımı;

Köpek Memesi Hastalığı Bitkisel Tedavi

Zerdeçal etkili bir antiseptik ot olarak bilinmektedir. Ciltte yer edinen darbeleri ve lezyonları hızla iyileştirmede son aşama destek sağlar.

Ek olarak, zerdeçalın anti-inflamatuar doğası HS’nin şişlik, ağrı ve öteki semptomlarını azaltmaya destek sağlar. 1 çorba kaşığı zerdeçal tozu, birazcık zeytin yada hindistancevizi yağı ile karıştırın. Karışımı direkt keseler, yaralar ve lezyonlara uygulayın. Otuz dakika bekleyin, sonrasında sudan geçirin.

Birkaç hafta süresince günde 1-2 kez uygulamanız kafi olacaktır.

Aloe Vera Kullanımı;

Aloe vera ağrı ve iltihaplanmayı son aşama etkili bir halde azaltan oldukça kuvvetli antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere haizdir.

Ek olarak, mikroorganizmaların büyümesini engelleyerek yara iyileşmesini teşvik edebilir. Aloe verayı keserek içinden çıkan jeli yaranıza uygulayın. Durum iyileşene kadar günde 2-3 kez tekrarlayın.

Mühim Not; Yukarıda verilen bitkisel tedavi uygulamaları asla bir halde kanıta dayalı bilgiler değildir.

Ek olarak bundan ilkin köpek memesi hastalığını iyileştirdiğine dair kati bir kanıt bulunmamaktadır.

Verilen bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu şekilleri denemeden ilkin uzman bir tabip tavsiyesi almanız sizin sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.