Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI TEDAVİ YONTEMLERI !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI NASIL TEDAVİ EDİLİR?

 

Bütün hastalıklarda olduğu gibi köpek memesi hastalığında da erken tanı son derece önemli olarak görünmektedir.

Tanı süreci uzadıkça etkilenen bölgede kalıcı hasarlar ortaya çıkabilmektedir. Uzman doktorlara, Hastalara; ideal kilolarını korumalarını, sigarayı bırakmalarını, etkilenen bölgelerdeki kılların lazer gibi uygulamalar ile kalıcı olarak yok edilmesini, terlemenin kontrol altına alınmasını, dar, sıkan ve sürtünmeye neden olan, terleten kıyafetler giyilmemelerini öneriyor.

Tedavide bu koruyucu önlemler dışında çeşitli antibiyotikler, antinflamatuvarlar, A vitamini türevi ilaçlar ve immun sistemi düzenleyen yeni nesil ilaçlardan faydalanılıyor.

Köpek memesi hastalığı, bu koruyucu önlemler ve tıbbı tedaviler ile birlikte kontrol altına alınabilir bir hastalık olarak görülüyor.

 


KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI BİTKİSEL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

 

Zerdeçal Kullanımı;

Köpek Memesi Hastalığı Bitkisel Tedavi

Zerdeçal etkili bir antiseptik ot olarak bilinmektedir. Ciltte yer alan darbeleri ve lezyonları hızla iyileştirmede son derece yardımcı olur.

Ayrıca, zerdeçalın anti-inflamatuar doğası HS’nin şişlik, ağrı ve diğer semptomlarını azaltmaya yardımcı olur. 1 çorba kaşığı zerdeçal tozu, biraz zeytin veya hindistancevizi yağı ile karıştırın. Karışımı doğrudan keseler, yaralar ve lezyonlara uygulayın. Yarım saat bekleyin, sonra yıkayın.

Birkaç hafta boyunca günde 1-2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Aloe Vera Kullanımı;

Aloe vera ağrı ve iltihaplanmayı son derece etkili bir şekilde azaltan çok güçlü antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Ayrıca, mikroorganizmaların büyümesini engelleyerek yara iyileşmesini teşvik edebilir. Aloe verayı keserek içinden çıkan jeli yaranıza uygulayın. Durum iyileşene kadar günde 2-3 kez tekrarlayın.

Önemli Not; Yukarıda verilen bitkisel tedavi uygulamaları hiç bir şekilde kanıta dayalı bilgiler değildir.

Ayrıca bundan önce köpek memesi hastalığını iyileştirdiğine dair kesin bir kanıt bulunmamaktadır.

Verilen bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu yöntemleri denemeden önce uzman bir doktor tavsiyesi almanız sizin sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.