Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Köpek Memesi Hastalığında Nasıl Beslenmeliyiz ?

Köpek Memesi Hastalığında Nasıl Beslenmeliyiz ?

Köpek Memesi hastalığı olan herkes 1 şartı beslenme konusunda yaşam tarzını tamamını değiştirmeli.

Asla ev dışı tüketimi olmasın. Özelikle içresinde koruyucu ve tat verici raf ürünlerinden uzak durmalı. Bağırsak florasını zengin kılmak için faydalı probiyotiklerin alınması (ev yoğurdu ve kefir) çok önemlidir. Eğer Laktobasiller bakımında zengin olan probiyotik besinlerle beslenilirse bağırsak florasının önemli bir parçası olan Bifido (Bifidus) bakterisini zenginleştirilerek bu da patojen hücrelerini bastırarak bağırsak duvarından geçmesine engel olur ve tüm besinlerin sağlıklı sindirilmesine yardımcı olur.

Köpek Memesi hastalığı tıbbi tedavi aşamasında yoğun antibiyotik kullanım sonucu bağırsak florasından ciddi yıkımlar meydana gelir,

bu yıkımları geri kazanmak için  en doğal yöntem  ev yoğurdu ve ev yapımı kefirle sağlayabiliriz. Diğer fermente ürünlerde alabilirsiniz. örneğin, turşular tabi ki ev de yapılanı tercih edin. Aynı zamanda ev yapımı elma sirkesi kesinlikle bulundurun.

Köpek memesi hastalığında tedavi aşamasında özelikle beslenmeye çok dikkatli olmakta fayda var. işlenmiş gıdalar, asitli içecekler, tüm yapay tatlılar ve diğer zararlı besinler  bağırsakta bulunan özelikle  candida albicans ve glabrata  mayalı tek hücreli mantar çeşitlerini çok daha iyi beslersiniz. buda Köpek Memesi hastalığının tedavi sürecini kötü etkiler. Sonuç almazsınız veya tedavide  süreç uzar. Bu durum hayatınızı çok kötü etkileyebilir. Özellikle ev yapımı fermente beslenmeye özen gösterin, ev yapı sirke, yoğurt, turşu (lahana ve kırmızı pancar) çeşitlerini hayatınızdan çıkarmayın.

Aksi durumda  dışarıda ne olduğu belli olamayan gıdaları tüketerek bağırsak mantarı Candida Albicans mantarını besleyerek Köpek Memesi hastalığına neden olan stafilokok bakterisini daha çok besler  hastalığı ilerletir.

Köpek memesi hastalığı, bulaşıcı, genetik veya kalıtsal bir hastalık değildir. Tamamen yanlış beslenme, hazır gıda tüketmek, bu  gıdalarda yapılan (G.D.O) değişiklikler nedeni ile ne yazık ki  kendi ellerimizle kanımız kirleterek bir çok hastalığa davetiye çıkartmaktayız. örneğin bozulan bazı gıdaların uzun süre bozulmasını engelleyen koruyucu maddelerin girmesi, mevsim dışı sebze ve meyvelerin tüketilmesi, tarım zamanında bilinçsizce gübre atılması gibi sayabileceğimiz bir çok  sebep  sayabiliriz. Bunların sonucunda da ne yazık ki  köpek memesi hastalığı ,sedef, ürtiker, kurdeşen, egzama, mantar gibi bir çok hastalığa  sebebiyet vermektedir.

Köpek memesi, beslenme ile direkt alakalı bir hastalıktır.

Düzensiz beslenme,  örneğin bol tatlı kızartma, asitli içecek ,hazır gıdalar tüketmek, hareketsiz bir yaşam sürdürmek , kalitesiz temizlik ürünlerini kullanmak Özelikle besi hayvanları hazır tavuk gibi yemlerinde yoğun kullanılan yapay antibiyotiklerden kesinlikle uzak durun. Aksi durumda bu  durumlar köpek memesi hastalığını daha da tetiklemektedir.

Öncelikle, hazır tüm gıdalardan uzak durmalısınız. Koruyucu ve uzun süre raf ürünleri asla almamalısınız. Beyaz ekmeği ,peyniri, tüm kızartma çeşitlerini, asitli ve gazlı içecekleri, yapay tatlandırıcı ve tatlıları hayatınızdan bir daha almamak üzere  tamamen silin asla yemeyin. Doğal antibiyotik içeren sebzeler bol tüketin, sarımsak, soğan, lahana, brokoli, ıspanak,

gibi tüm  sebzeleri  ve meyveleri mevsiminde olmak şartı ile bolca tüketebilirsiniz. Eğer sağlık sorununu teşkil ediyorsa tüm söylediklerimi yapmalısınız. Aksi durumda yıllarca hayatınız felç eder. Öyle ki belli bir şiddetten sonra yaşam konforunuzu kısıtlayıp evde hareketsiz yatmanıza sebep olabilir.

(Bu arada özelikle sarımsak, soğan ve domatesi hafif közleyerek tüketirseniz faydasını daha fazla alırsınız çünkü emilimi daha fazla olur.)


(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.