Köpek Memesi Hastalığı

Köpek Memesi Hastalığı 2022 yeni tedavi yöntemleri

Köpek Memesi Hastalığı Köpeklerde meme bezi hastalığı olarak da bilinen Hidradenitis suppurativa, meme altı ve göğüs aralarında, koltuk altı, kasık, genital bölge, kalça ve kılların olduğu anal bölgede tekrarlayan, ağrılı, kokulu ve sızan sivilce ve cerahatli şişlik ile karakterizedir.

Ve ter bezleri yer alır.Tedavisi mümkün olmayan iltihabi bir hastalıktır, bırakılırsa yaşam kalitesini ciddi şekilde bozar ve etkilenen bölgede hareket kısıtlılığına neden olabilir.

Başlangıçta basit bir sivilce veya apse gibi göründüğü için hastaların teşhisi gecikir ve çeşitli tedavilerle bu bulgular düzelebilir.

Çalışmalar, bu hastalarda köpek meme hastalığı tanısının 7 yıla kadar ertelenebileceğini göstermiştir. Son 6 ayda koltuk altı, kasık, popo ve meme altında iki veya daha fazla şişlik olan hastalar mutlaka dermatoloğa başvurmalıdır.

Köpeklerde memesi hastalıkları kimlerde görülür?

Her 100 toplum sakininde Köpek memesi tespit edilmektedir. Kadınlarda görülme sıklığı erkeklere göre 2-5 kat daha fazladır.

Birinci derece akrabasında köpek mastiti olan her üç kişiden birinde köpek mastiti gelişebilir.

Genetik yatkınlığın yanı sıra aşırı kilo, sürtünme, terleme, tütün kullanımı ve mikroplar gibi çeşitli nedenlerle saç bezi ünitesi tıkanır ve bağışıklık sistemini de içeren iltihabi bir reaksiyon başlar.

Köpekmemesi hastalığı nasıl tedavi edilir?

Erken teşhis konulan hastalara tam tedavi sunulabilmektedir. İşlem devam ettikçe etkilenen bölgede kalıcı hasar oluşur.

Erken teşhis ve zamanında tedaviye başlanması çok önemlidir. hastalarımıza; İdeal kilolarında kalmalarını, sigarayı bırakmalarını, etkilenen bölgelerdeki kılları örneğin lazerlerle kalıcı olarak yok etmelerini, terlemeyi kontrol altında tutmalarını ve sıkı, dar ve terli terli giysiler giymemelerini tavsiye ediyoruz.

Bu önleyici tedbirlerin yanı sıra çeşitli antibiyotiklerden, iltihap önleyici ilaçlardan, A vitamini türevlerinden ve yeni nesil bağışıklık düzenleyici ilaçlardan yararlanıyoruz. Köpek mastitisi, bu önleyici tedbirler ve tıbbi tedavilerle yönetilebilecek bir hastalıktır.
HS Hastalığı Tedavisi Bitkisel Ürün Kullanıp Kurtulanların Yorumları buradan okuyabilirsiniz.

Bitkisel ürün kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz web sayfa linki

HS Hastalığı Forumu

 

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir