HS Tedavi Seçenekleri nelerdir?

HS Tedavi Seçenekleri nedir ? Doğal tedavisi

HS Tedavi Seçenekleri nelerdir? Tedavinin amacı basittir: Ağrıyı ve drenajı durdurmak yada azaltmak ve nodüllerin geri gelmesini önlemek yada en azından alevlenmeler arasındaki süreyi uzatmak.

Sadece bu hedefler hastalığın ciddiyetine bağlıdır. Koltuk altları yada göğüsleriniz benzer biçimde tek bir bölgede HS var ise, topikal olanlar da dahil olmak suretiyle ilaçlarla ve lazer cerrahisiyle remisyona girebilirsiniz.

HS’niz vücudunuzun birden fazla yerindeyse, amaç ağrıyı ve drenajı yönetmek ve alevlenme sayısını azaltmaktır.

Sadece gene, HS kendine özgü bir hastalıktır ve bundan dolayı, her ikisinde de benzer görünümlü vakalar olsa bile, bir şahıs için işe yarayan şey bir başkası için işe yaramayabilir.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

HS Tedavi Seçenekleri nelerdir?Tropikaller HS Tedavi Seçenekleri nelerdir?

Dermatologlar bakterileri azaltmak ve iltihaplanmayı azaltmak için üç tane topikal yıkama yada jel (Cleocin HCl (klindamisin) benzer biçimde antibiyotikler,

Brevoxyl (benzoil peroksit) benzer biçimde antiseptikler ve DiabetAid Anti-Itch (resorsinol) benzer biçimde keratolitikler) kullanırlar.

Parlamaları önlemek ve kokuyu denetlemek için günlük olarak benzoil peroksit yıkama ve tek nodüllerdeki iltihabı azaltmak için bir antibiyotik jel kullanabilirsiniz.

Bunlar, belirli bir yerde nodülleri olan hafifçe HS vakaları olan kişiler için en iyi sonucu verir ve işaret fişeklerini denetlemek için ihtiyacınız olan tek şey topikaller olabilir.

İlaçlar HS Tedavi Seçenekleri nelerdir?

Bunlar, antibiyotikler, doğum kontrolü benzer biçimde hormonal tedavi, retinoidler ve anti-hiperglisemikler (öteki bir deyişle Glukofaj benzer biçimde kan şekerini düşüren diyabet ilaçları yada metoformin) dahil olmak suretiyle bir takım ilacı içerebilir.

Bu ilaçlardan bazıları en iyi, 1. evre HS olan hastalarda yada premenstrüel olduklarında HS alevlenen hanımlarda işe yarar. Ve bazıları yalnız salgınları yönetmek için kullanılıyor. Birçok HS hastası birkaç sistemik ilaç almak zorundadır. Seçenekler şunları ihtiva eder:

Hormon Tedavisi

Hormonlar iltihabı daha da kötüleştirebileceğinden, dermatologlar HS’yi denetlemek için çoğunlukla androjen blokerlere yönelirler.

Bu ilaçlar, alevlenmeleriniz tane döneminizden ilkin kötüleşirse yada düzensiz adetleriniz var ise en iyi sonucu verir. Tipik bir halde kelleşen bir adamsanız (taçta incelme ve saç çizgisi azalır), hormon tedavisi için de iyi bir bahis olabilir.

Doğum denetim hapları ve bir gerilim ilacı olan Aldactone (spironolakton) hafifçe vakaları olan hanımefendileri remisyona sokabilir. Erkekler çoğu zaman prostatı büyütmek için kullanılan bir ilaç olan Proscar’ı (finasteride) alır.

Retinoidler

Journal of the American Academy of Dermatology’ye bakılırsa HS’li kişilerin ortalama% 15’inde akne var. Dermatologlar, öteki ilaçlara yada topikallere cevap vermeyen durumlarda retinoidler kullanırlar.

Bu kuvvetli ilaçlar, yağ bezlerini küçültebilir ve hem yağ bezlerindeki hem de ciltteki bakteri sayısını azaltabilir. Bazı kişilerde HS salgınlarını iyileştirebilirler, sadece akne üstünde daha etkilidirler.

Metformin

HS’li birçok hasta obezdir (hepsi olmasa da), bundan dolayı doktorlar muhtemelen prediyabetik olup olmadıklarını (yada hakkaten hastalığa haiz olup olmadıklarını) görmek ve insülin direncini azaltmak için Glucophage (metformin) benzer biçimde bir anti-hipoglisemik önermek için onları tararlar.

Sadece ilaç bundan fazlasını yapar – aslına bakarsak nodül sayısını da azaltabilir. Bağlantı – yüksek insülin seviyeleri daha çok iltihaplanmaya yol açabilir.

Biyolojik

Bu ilaçlar, iltihabı besleyen değişik protein türlerini hedef almak için tasarlanmıştır. HS’li insanoğlu çoğu zaman oldukca fazla TNF-alfa üretirler, bundan dolayı TNF inhibitörleri (Humira benzer biçimde) adında olan biyolojikler bu hücrelere geçer.

Bu da iltihabı ve alevlenme sayısını azaltır ve hastalığın ilerlemesini önleyebilir. Şiddetli vakalarda biyolojik ilaçlar drenajı azaltabilir ve bu da ağrıyı azaltır.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir