Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Hidradenitis Suppurativaya Dikkat Edilmeli !

Hidradenitis Suppurativa Belirtileri

 

Genetik ilişkisi varsa

Koltuk altı ve kasıklarda devamlı lezyonlar oluşuyorsa

Oluşan lezyonlar iyileşemiyorsa

Cerahatlı akıntı varsa

Akıntılarda koku oluşuyorsa

Hidradenitis Suppurativa hastalığının belirtilerini taşımış oluyorsunuz.

Hidradenitis supurativa
İyileşen Hasta Resimi

Özelikle bu kanalların bulunduğu bölge  “Apokrin ” ter bezlerinin olduğu yerlerdir, koltuk altı, kasık, ense ,kuyruk sokumu çok nadir yanak kısımlarıdır. Hidradenitis suppurativa hastaları çoğu zaman doktorların yanlış tanı kurbanı oluyorlar.

Bana gelen hastaların bir çoğu defalarca ” defalarca birçok doktora gittik ama tanı koyamadılar” demeleri düşündürücüdür.

Kesinlikle uzman doktor bulun tanıyı uzman doktor tarafından koyulsun. Aksi durumda yıllarca Hidradenitis suppurativa tedavisi  yerine yanlış tedaviler görerek  hem umutlarınızdan hemde yaşam konforundan olacaksınız.

Hidradenitis suppurativa hastalığı bizim halk dilimizde “köpek memesi” deniliyor. Gerçekte yeni çıkmış özelikle lenf bezlerinde biriken iltihaplar nedeni ile kasık bölgelerinde köpek memesine benzer çıbanlı uçlar görünümündedir.

Zaten eski tarihlerde tüm hastalık tanılarında ve doğal ilaçların tanınmasında hayvan isimleri çok kullanılmıştır.

Örneğin ,”Atkuyruğu bitkisi. Kuzukulağı, Aslanpençesi, Kedi otu kökü” benzeri simlerle daha rahat ilaca ulaşmak için kullanılan isimlerdir. Ya da bitkinin doğadaki şekli ile hastalıklarda tedaviye başlanmıştır,”

örneğin cevizin beyine benzemesi ile beyin hastalıklarında kullanılması, kalbe iyi gelen fındık, kan yapıcı olan kırmızı renkler taşıyan pancar” gibi çok örnekleri vardır.

Hidradenitis Suppurativa hastalığı gerçekten eğer tedavi edilmezse çok kötü sonuçlar doğurur.Kanser değil ama inanın kanser hastalığına eşdeğer olumsuzluklar doğurur.

Bir insanın yaşanması gereken tüm konforlu yaşamından kısıtlıyor. Yazın rahat gezemiyorsunuz özelikle koltuk altı ve kasıklardaki çıbanların akıntısı bu akıntıların vermiş olduğu rahatsızlıklar  kışın bile devamlı koku nedeni ile toplumda ortamı paylaşamıyorsunuz.

Devamlı aklın bir ucunda hafızayı kurcalayıp durur.

Hidradenitis Suppurativa Bitkisel Destek İçin  Uzmanlara Danışın

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.