Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Hidradenitis Suppurativa Belirtileri !

Dikkat !

Hidradenitis suppurativa, öteki adı ile halk içinde köpek memesi hastalı olarak adlandırılan bir hastalıktır. 

Hastalık  için oldukça çeşit ilaç yöntemi ilaç araştırması, aklınıza ne gelirse yapılmıştır, yapılmaya devam ediliyor da.

Hidradenitis suppurativa  hastalığı tüm dünyada ne yazık ki halen tedavisi olmayan  buna karşı birçok doktorun çaresizce  devamlı antibiyotik ve benzeri ilaçlara denetim altına almaya emek vermesi hastaları hem ruhsal hemde fiziki olarak oldukça negatif etkiliyor.

 

Meydana getirilen tüm emek harcamalar şimdiye kadar ne yazı ki boş. Size Hidradenitis suppurativa hastalığının her insanın kolayca  anlayacağı bir dil ve yöntemle anlatmaya çalışacağım. Bundan dolayı ben hekim değilim sadece tıbbi terimleri oldukça iyi bilirim bu terimleri  hepimiz bilmek zorunda değildir.

Her insanın anlayabileceği yöntemle anlatmaya çalışacağım.

Kendi sağlığımız en iyi kendimiz koruruz.

 

Organik beslenme, stres sıkıntıdan uzak kalmak, Bolca yürüyüş yapmak, gereksiz yere Medikal (kimyasal İlaçlar) dan uzak durarak, bu tür hastalıkları daha kolay denetim altına alabiliriz. Hidradenitis suppurativa bu hastalıklardan bir tanesidir.

Hastalık her yaşta ve cinsiyet ayrımı yapmadan oluşabiliyor.

Hidradenitis suppurativa  deri altında bulunan, Apokrin ter bezleri ve yağ bezleri kanaların tıkanmasıdır.

 

Kanaların tıkanması sonucu kıl köklerine giden  kan akışının durması şu demek oluyor ki hücrelere oksijen gidememesi sonucu bu bölgede  ortam tamamen asodizeye dönüşerek bu hastalığa yol açan “Stafolikok ” bakteri için muhteşem bir ortam hazırlanmış olacak.

Bu ortamda bir yerde sıhhatli hücre beslemeden yok oluyor öteki taraftan “Stafolikok ” bakterisi olağan üstü güçlenerek lenf bezlerinin yardımı ile vücudun öteki bölgelerine şu demek oluyor ki kasık, kuyruk sokumu, ense şeklinde bölgelere ulaşarak bu kısımlarıda adeta işgal ederek kanlı ,kokulu  akıntılı çıbanlar oluşturarak   zarar veremeye başlamış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.