Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Hidradenitis Suppurativa Belirtileri !

Dikkat !

 

Hidradenitis suppurativa, diğer ismi ile halk arasında köpek memesi hastalı olarak adlandırılan bir hastalıktır. 

 

Hastalık  için çok çeşit ilaç yöntemi ilaç araştırması, aklınıza ne gelirse yapılmıştır, yapılmaya devam ediliyor da.

Hidradenitis suppurativa  hastalığı tüm dünyada ne yazık ki halen tedavisi olmayan  buna karşı birçok doktorun çaresizce  sürekli antibiyotik ve benzeri ilaçlara kontrol altına almaya çalışması hastaları hem psikolojik hemde fiziki olarak çok olumsuz etkiliyor.

 

Yapılan tüm çalışmalar şimdiye kadar ne yazı ki boş. Size Hidradenitis suppurativa hastalığının herkesin kolayca  anlayacağı bir dil ve yöntemle anlatmaya çalışacağım. Çünkü ben doktor değilim ancak tıbbi terimleri çok iyi bilirim bu terimleri  herkes bilmek zorunda değildir.

Herkesin anlayabileceği yöntemle anlatmaya çalışacağım.

Kendi sağlığımız en iyi kendimiz koruruz.

 

Doğal beslenme, stres sıkıntıdan uzak kalmak, Bol yürüyüş yapmak, gereksiz yere Medikal (kimyasal İlaçlar) dan uzak durarak, bu tür hastalıkları daha kolay kontrol altına alabiliriz. Hidradenitis suppurativa bu hastalıklardan bir tanesidir.

Hastalık her yaşta ve cinsiyet ayrımı yapmadan oluşabiliyor.

Hidradenitis suppurativa  deri altında bulunan, Apokrin ter bezleri ve yağ bezleri kanaların tıkanmasıdır.

 

Kanaların tıkanması sonucu kıl köklerine giden  kan akışının durması yani hücrelere oksijen gidememesi sonucu bu bölgede  ortam tamamen asodizeye dönüşerek bu hastalığa neden olan “Stafolikok ” bakteri için mükemmel bir ortam hazırlanmış olacak.

Bu ortamda bir yerde sağlıklı hücre beslemeden yok oluyor diğer taraftan “Stafolikok ” bakterisi olağan üstü güçlenerek lenf bezlerinin yardımı ile vücudun diğer bölgelerine yani kasık, kuyruk sokumu, ense gibi yerlere ulaşarak bu kısımlarıda adeta işgal ederek kanlı ,kokulu  akıntılı çıbanlar oluşturarak   zarar veremeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.