Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli!

Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli!Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli!

Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli! + Terbezi iltihabı adından da anlaşılacağı benzer biçimde ter bezlerinin+ “Apokrin” +ve Erkin ter bezlerine   yakın kıl kökünün iltihaplanarak şişmesidir.

İnsan yapısında terleme  fonksiyonlarını icra eden  ter bezleri vardır bunlar  “+Apokrin+” ve “+Erkin+” olmak üzre iki gruba ayırabiliriz. +Apokrin Ter Bezleri+: Genelikle koltuk altı bikini kasık ,meme ve göz kapaklarında bulunurlar.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

+Ekrin Ter Bezleri; Avuç içi ayak tabanları saç diplerinde bulunurlar.

Ter bezi iltihabı hastalığı + genelikle erişkinlik sonrası ve 25-45 yaş gruplarında çoğunlukla görülebilen enfeksiyon hastalığıdır. Sadece bu enfeksiyon bölgelerde aynı hassasiyeti göstermez.

Mesela Apokrin  Ter bezi iltihabı koltuk altında yumru fazla büyümediği içi  çıban derhal patlar ve akıntı olur. Erkin Ter bezi iltihabı ise  ise yumru birazcık daha büyür. Bilhassa Ensede olanlar fazla ağrıya niçin olur.

Kimi zaman ağrı öylesine şiddetleniyor ki boyun hareketini bile engelleyebiliyor. Köpek memesi  hastalı ile aynı akıbeti yaşatan bu hastalık tedavi şekilleri neredeyse aynıdır.

 

Akne Nedir? Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli!

Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli!
Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli!

Akne aslına bakarsak içi  cüruf doğrusu iltihapla dolu olan sivilcelerdir. Aknelerin sebebi ise yağ bezelerin tıkanmış olmasıdır.

Akne zaman içinde içindeki iltihaplar yerleşir ve yumru halini alırlar.  Akneler genel anlamda yüz omuz ,sırt ve göğüste çıkarlar.

Akne en oldukca 12 ve 17 yaş içinde çıkarlar. Vücudumuzda iki  dönem oldukca yağlanma olur  1. Bebekliğimizde doğrusu ilk altı aylıkken olur altı aydan son yavaş yavaş yağlanma kay olur 2. İse erişkinlik dönemine girmeden oldukca yağlanma olur.

Erişkinlik döneminde kıl folikülit yeniden tıkanır. Bu kıl folikülit tıkanması sonucu hücreler hızla artar ve bölünmeye başlarlar.

Normalde deri üstünde bulunan ve deriyi zararı dokunan bakterilerden korumuş olan yararlı bakteriler derinin alt tabakasında kalmış olduğu için artan hücre bölünmesi, aynı hızla artan yağ salgılanması sonu yeniden kıl kanaları yeniden tıkar.

Bu tıkanma sonucu yağ asitleri parçalanır oksijensiz oksijensiz ortamda acele ürerler ilkin sivilce sonrasında akne, nodül ve kist oluşumuna niçin olurlar.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir