Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Ter Bezi İltihabına Dikkat Edilmeli !

Ter Bezi İltihabı

Terbezi İltihabı

Terbezi iltihabı adından da anlaşılacağı benzer biçimde ter bezlerinin “Apokrin” ve Erkin ter bezlerine   yakın kıl kökünün iltihaplanarak şişmesidir. İnsan yapısında terleme  fonksiyonlarını icra eden  ter bezleri vardır bunlar  “Apokrin” ve “Erkin” olmak üzre iki gruba ayırabiliriz. Apokrin Ter Bezleri: Genelikle koltuk altı bikini kasık ,meme ve göz kapaklarında bulunurlar.

Ekrin Ter Bezleri; Avuç içi ayak tabanları saç diplerinde bulunurlar.

Ter bezi iltihabı hastalığı genelikle erişkinlik sonrası ve 25-45 yaş gruplarında çoğunlukla görülebilen enfeksiyon hastalığıdır. Sadece bu enfeksiyon bölgelerde aynı hassasiyeti göstermez.

Mesela Apokrin  Ter bezi iltihabı koltuk altında yumru fazla büyümediği içi  çıban derhal patlar ve akıntı olur. Erkin Ter bezi iltihabı ise  ise yumru birazcık daha büyür. Bilhassa Ensede olanlar fazla ağrıya niçin olur. Kimi zaman ağrı öylesine şiddetleniyor ki boyun hareketini bile engelleyebiliyor. Köpek memesi  hastalı ile aynı akıbeti yaşatan bu hastalık tedavi şekilleri neredeyse aynıdır.

 

Akne Nedir?

Akne aslına bakarsak içi  cüruf doğrusu iltihapla dolu olan sivilcelerdir. Aknelerin sebebi ise yağ bezelerin tıkanmış olmasıdır. Akne zaman içinde içindeki iltihaplar yerleşir ve yumru halini alırlar.  Akneler genel anlamda yüz omuz ,sırt ve göğüste çıkarlar.

Akne en oldukca 12 ve 17 yaş içinde çıkarlar. Vücudumuzda iki  dönem oldukca yağlanma olur  1. Bebekliğimizde doğrusu ilk altı aylıkken olur altı aydan son yavaş yavaş yağlanma kay olur 2. İse erişkinlik dönemine girmeden oldukca yağlanma olur.

Erişkinlik döneminde kıl folikülit yeniden tıkanır. Bu kıl folikülit tıkanması sonucu hücreler hızla artar ve bölünmeye başlarlar.

Normalde deri üstünde bulunan ve deriyi zararı dokunan bakterilerden korumuş olan yararlı bakteriler derinin alt tabakasında kalmış olduğu için artan hücre bölünmesi, aynı hızla artan yağ salgılanması sonu yeniden kıl kanaları yeniden tıkar.

Bu tıkanma sonucu yağ asitleri parçalanır oksijensiz oksijensiz ortamda acele ürerler ilkin sivilce sonrasında akne, nodül ve kist oluşumuna niçin olurlar.


Organik Desteklerden Yararlanmak için

 

Kıymetli okuyucularım,

 

Gerek tanıtım yazısında gerek yazı içinde, ilk olarak tabip olmadığımı, kesinlikle tabip görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları yada öteki hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi yada başka bir medikal hastane ve benzeri sıhhat kurumlarına referans göstererek hastanın üstünde tesir bırakmadığımı, belirtmek isterim.

Hedefim, benden destek isteyen her insana ücretsiz bir şekilde şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim detayları ve kullandığım şekilleri paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek yada tavsiyelerim den yararlanmak isteyen her insanın bu mevzuyu iyi bilmelidirler.

Hastalıkta kullanılan bitkisel besin destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da yada Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer edinen informasyon, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye durumunda olup tedavi yönteminizi saptamak ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Internet sitemizdeki detayları yanlış idrak etmek, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek ihtimaller içinde mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir mesuliyet altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun karşı karşıya gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan detayları kullanmadan doğan mesuliyet tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan hepimiz, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.