Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Ter bezleri iltihabı Hidradenitis süpürativa

Ter bezleri iltihabı Hidradenitis süpürativa

Ter bezleri iltihabı, Hidradenitis süpürativa, HS hastalığı tedavisi, Kıl kökü tedavi, Ter bezi çıbanı, Terbezleri, Bitkisel tedavisi, Doğal çaresi, 19/2020

Hidradenitis,süpürativa, tedavi, Terbezleri, Terbezi,

Kıl kökü çıbanı, Terbezi çıbanı, Kıl kökü çıbanı, tedavisi

Terbezleri iltihabı Hidradenitis süpürativa HS apokrin bezlerin kronik, tekrarlayan inflamatuvar bir hastalığıdır.

İlk kez 1839 senesinde Velpeau doğrulusunda tanımlanmış,1854 senenin da ter bezlerinin bir hastalığı bulunduğu bulunmuş ve Verneuil doğrulusunda isimlendirilmiştir.

Schiefferdecker ise 1922 senesinde ter bezlerini apokrin ve ekrin ter bezleri olarak sınıflandırmış ve HS nin apokrin ter bezlerine lokalize bulunduğunu göstermiştir.

Ter Bezlerini Tanıyalım (TER BEZİ İLTİHABI)

(Ter Bezlerini Tanıyalım, Ter bezi iltihabı, Göğüs kafesi, Koltuk altı, Kasık bölgesi, Göz kapakları, Şişlikler, Şiddetli ağrılar, HS Hastalığı Tedavisi nedir?)

Hidradenitis süpürativa, Ter bezi iltihabı İnsan vücudunda terleme işlemlerini yapan apokrin ve erkin olmak üzere iki adet ter bezi mevcut olmaktadır. Apokrin ter bezi insan vücudunda göğüs kafesi, koltuk altı, kasık ve göz kapaklarında bulunmaktadır.

Hidradenitis süpürativa, Erkin Ter bezi iltihabı ise avuç içi, ayak tabanı ve saç diplerinde yerini almaktadır. Ter bezinin şekli iplik yumağına benzer şekilde olmakta ve derinin en altında bulunmaktadır.

Ter bezlerini çevreleyen çok sayıda kılcal lenf damarı bulunmakla beraber ter bezleri silindir hücrelerden oluşan bir epitelyumdur.

Ter Bezi İltihaplarının Ortaya Çıkış Öyküsü

Hidradenitis süpürativa Ter bezi iltihabı genellikle kıl kökü iltihabının ortaya çıkardığı bir hastalık türüdür. Ter bezi iltihabı ilk etap da kıl kökünün iltihaplanarak apse oluşturması ile başlamaktadır. Fakat zaman geçtikçe tekrar eden bir şekil alarak ortaya çıktığı bölgede yaralara neden olmaktadır.

Bu hastalığın ilk aşamasında lezyonlar şişer ve apse haline gelerek zaman içerisinde kendiliğinden açılarak boşalmaktadır. Ter bezlerinde oluşan iltihaplar eğer sıkılarak patlatılır ise zaman içerisinde tekrar iltihap oluşumuna neden olmaktadır.

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.