Köpek Memesi Hastalığı
Forum ve Yorumları Paylaşım Platforumu
Hidradenitis Suppurativa
Ter Bezi İltihabı, Hidradenitis Suppurativa, Köpek Memesi Hastalığı

Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa

Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa

Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa +Adıyla tanınan +köpek memesi hastalığı+, +ter bezlerinin olduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle meydana çıkan süreğen bir +deri+ hastalığıdır.

+Daha evvelce bu hastalığı duymayan vatandaşlar, +köpek memesi hastalığı ile ilgili bilgi alabilmek istiyor. +Peki, HS hastalığı nedir? İşte, ilgili merak edilen detaylar…

+Hidradenit (HS) toplumda Tedavisi

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden +yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. +Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

+Aşağı yukarı her 100 şahıstan birisinde görülen ve halk arasında ‘+köpek memesi+’ hastalığı olarak +tanınan, ter bezlerinin olduğu yerlerde ağrılı ve+ iltihaplı apselerle meydana çıkan süreğen bir deri hastalığıdır.

Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa+Hastaların Tedavisi çekinip doktora gitmemesinden ya da +dermatologlara+ daha geç başvurmalarından ötürü +HS tanısı çok geç konuyor ve bu hastalıkla beraber hayat sürdüren +bireylerin hayat niteliğini bozuyor.

+Batma, yanma, ağrı, sıcaklık, kaşıntı ve aşırı terlemeyi takiben +apse oluşumu hayat sürdürenların kesinlikle bir +dermatoloji+ eksperine gitmesi gerekiyor.

+Hidradenit (HS); cilt altında Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa

Hidradenit (HS) hastalığı meydana gelen büyüklüğü bezelyeden ceviz boyutuna kadar değişen iltihaplı apselerle seyreden süreğen bir deri hastalığıdır.

+Genellikle koltuk altı, kasık, meme altı ve ortası, kalçalar, iç bacakların birbirine sürtünen yerlerinde görülür.

Hastalığın ilk belirtileri; kara noktalı deri lezyonu, kaşıntı, yanma, aşırı terleme, derinin çukurlaşması ve ağrılı apselerdir.

+Her yaş grubunda meydana çıkabilen HS, bilhassa 20’li yaşların başındaki yetişkinlerde daha sık görülmektedir.

Hastaların doktora gitmekten çekinmesi ya da dermatoloji uzmanlığı dışından hekimlere başvurması nedeniyle tanı konma süreleri uzamakta, bu da tedaviyi olumsuz yönde etkilemektedir.

+Tanısı çok zor eklenilen ve hastaların hayat niteliğini düşüren bir hastalık olarak tanınan HS, bir bağışıklık sistemi hastalığıdır.

Hastaları sosyal hayattan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS, enfeksiyon kaynaklı ya da bulaşıcı bir hastalık değildir.

+Sinsi Hastalık Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa

Hastanın yaşamı üzerinde olumsuz etkisi olan +dermatolojik hastalıklar+ arasında yer alan Hidradenit’in ileri evrelerinde bakteriyel enfeksiyonlar lezyonların yayılması nedeni ile risk olarak görülüyor ve hastalığın alevlenmesiyle ilişkilendiriliyor.

Benzer Yazılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.