HS Hastalığı Kadınları Hedef Alıyor!

HS Hastalığı Kadınları Hedef Alıyor!

HS Hastalığı Kadınları Hedef Alıyor! KRONİK BİR DERİ HASTALIĞI OLAN HİDRADENİT (HS) KADINLARI TEHDİT EDİYOR.

Bayanlarda erkeklere oranla 2 ila 5 kat daha fazlaca görülen bu hastalık halk içinde ‘köpek memesi’ hastalığı olarak bilinir.

Çoğunlukla, koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında, süreğen ağrılı iltihapla birlikte meydana çıkan. Hidradenit hastalığı fazlasınluklu olarak, batma, yanma, ağrı, ısı, kaşıntı ve aşırı terleme şeklinde kendini gösterir.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

(KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI) KADINLAR RİSK ALTINDA

Tek ve ağrılı bir nodül olarak meydana çıkan ardındannda da vakitle kötüleşerek iltihaplı lezyonlara dönüşen. Hidradenit’ in görülme sıklığı, hanımlarda erkeklere kıyasla 2 ila 5 kat daha fazlaca görülür.

Hidradenit, kişileri utandıran, toplumsal yaşam dan uzaklaştırarak depresyona sokan ve yaşam niteliğini negatif yönde etkileyen bir rahatsızlıktır.

Lezyonların dağılımı cinsiyete bakılırsa değişirken, incelemeler genital bölge ve bacaklardaki lezyonların hanımlarda daha sık bulunduğunu gösteriyor.

HS NEDİR? HS Hastalığı Kadınları Hedef Alıyor!

Hidradenitis suppurativa (HS), çoğu zaman koltukaltları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen süreğen bir deri hastalığıdır.

Hastalık sözkonusu bölgelerde fazlası zaman ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar çıkar.

Bunlar çoğu zaman, bazı ter bezlerinin (apokrin bezlerinin) bulunmuş olduğu bölgeler.

Memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak suretiyle cildin sürtündüğü yerlerde bulunur.

HANGİ YAŞLARDA SIK GÖRÜLÜR?

Toplumda “köpek memesi hastalığı” adıyla da tanınan. Averaj olarak 21 ile 23 yaşları içinde meydana çıkar ve menopoz devresi arkasından ise azalır.

Uzmanlar, günlük yaşamı negatif etkileyen dermatolojik hastalıklar içinde yer edinen.

Hidradenit’in ileri evrelerine geçmeden hekime başvurulmasını öneriyor.  Aksi durumda bakteriyel enfeksiyonlar lezyonların yayılması sebebiyle risk oluşturur.

HİDRADENİT (HS)’NİN DÜNYADAKİ GÖRÜLME SIKLIĞI

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı yüzde 1 civarında. Fakat fazlası zaman hatalı tanı konması ve HS ile yaşam sürdüren pek fazlaca kişinin semptomlarını.

Anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım talep etmekte güçlük çekmesi sebebiyle hasta. Sayılarının tanınanden fazlaca bulunmuş olduğu düşünülmektedir.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir