Köpek Memesi Hastalığı
Forum ve Yorumları Paylaşım Platforumu
Hidradenitis Suppurativa
Ter Bezi İltihabı, Hidradenitis Suppurativa, Köpek Memesi Hastalığı

(Köpek memesi hastalığı) Kadınlar risk altında!

(Köpek memesi hastalığı) Bayanlar risk altında! tedavisi nedir?

(Köpek memesi hastalığı) Kadınlar risk altında!. Kronik bir deri hastalığı olan Hidradenit (HS) bayanları tehdit ediyor.

Bayanlarda erkeklere oranla 2 ila 5 kat daha oldukca görülen bu hastalık halk içinde ‘köpek memesi’ hastalığı olarak bilinir.

Çoğunlukla, koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında, süreğen ağrılı iltihapla birlikte meydana çıkan. Hidradenit hastalığı fazlasınluklu olarak, batma, yanma, ağrı, ısı, kaşıntı ve aşırı terleme şeklinde kendini gösterir.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

(Köpek memesi hastalığı) Bayanlar risk altında

Tek ve ağrılı bir nodül olarak meydana çıkan ardındannda da vakitle kötüleşerek iltihaplı lezyonlara dönüşen. Hidradenit’ in görülme sıklığı, hanımlarda erkeklere kıyasla 2 ila 5 kat daha oldukca görülür.

Hidradenit, kişileri utandıran, toplumsal yaşam dan uzaklaştırarak depresyona sokan ve yaşam niteliğini negatif yönde etkileyen bir rahatsızlıktır.

Lezyonların dağılımı cinsiyete bakılırsa değişirken, incelemeler genital bölge ve bacaklardaki lezyonların hanımlarda daha sık bulunduğunu gösteriyor.

HS Nedir?

Hidradenitis suppurativa (HS), çoğu zaman koltukaltları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen süreğen bir deri hastalığıdır.  Hastalık sözkonusu bölgelerde fazlası zaman ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar çıkar.

Bunlar çoğu zaman, bazı ter bezlerinin (apokrin bezlerinin) bulunmuş olduğu bölgeler. Memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak suretiyle cildin sürtündüğü yerlerde bulunur.

Hangi yaşlarda sık görülür?

Toplumda “köpek memesi hastalığı” adıyla da tanınan. HS, averaj olarak 21 ile 23 yaşları içinde meydana çıkar ve menopoz devresi arkasından ise azalır.

Uzmanlar, günlük yaşamı negatif etkileyen dermatolojik hastalıklar içinde yer edinen.  Hidradenit’in ileri evrelerine geçmeden hekime başvurulmasını öneriyor.  Aksi durumda bakteriyel enfeksiyonlar lezyonların yayılması sebebiyle risk oluşturur.

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı yüzde 1 civarında. Fakat fazlası zaman hatalı tanı konması ve HS ile yaşam sürdüren pek oldukca ferdin semptomlarını.

Anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım talep etmekte güçlük çekmesi sebebiyle hasta. Sayılarının tanınanden oldukca bulunmuş olduğu düşünülmektedir.

(Köpek memesi hastalığı), Bayanlar risk altında. Hanımlarda hs, Bayanlarda HS, Erkeklerde hs, Terbezleri, Kıl kökleri, Kıl dönmesi, Koltuk altı, HS Tedavisi nedir?

You might be interested in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.