Hidrozadenit.Com

HS Köpek Memesi Hastalığı Forum Blog

(Köpek memesi hastalığı) Kadınlar risk altında

(Köpek memesi hastalığı) Kadınlar risk altında

(Köpek memesi hastalığı), Kadınlar risk altında. Kadınlarda hs, Bayanlarda HS, Erkeklerde hs, Terbezleri, Kıl kökleri, Kıl dönmesi, Koltuk altı, HS Tedavisi nedir?

Kronik bir deri hastalığı olan Hidradenit (HS) kadınları tehdit ediyor.

Bayanlarda erkeklere oranla 2 ila 5 kat daha çok görülen bu rahatsızlık halk arasında ‘köpek memesi’ hastalığı olarak bilinir.

Çoğunlukla, koltuk altı, kasık, kalça ve meme altlarında, süreğen ağrılı iltihapla beraber meydana çıkan. Hidradenit hastalığı fazlasınluklu olarak, batma, yanma, ağrı, sıcaklık, kaşıntı ve aşırı terleme şeklinde kendini gösterir.

(Köpek memesi hastalığı) Kadınlar risk altında

(Köpek memesi hastalığı)Tek ve ağrılı bir nodül olarak meydana çıkan ardındannda da vakitle kötüleşerek iltihaplı lezyonlara dönüşen. Hidradenit’ in görülme sıklığı, kadınlarda erkeklere kıyasla 2 ila 5 kat daha çok görülür.

Hidradenit, kişileri utandıran, sosyal hayat dan uzaklaştırarak depresyona sokan ve hayat niteliğini olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır.

Lezyonların dağılımı cinsiyete göre değişirken, incelemeler genital bölge ve bacaklardaki lezyonların kadınlarda daha sık bulunduğunu gösteriyor.

HS Nedir?

Hidradenitis suppurativa (HS), genellikle koltukaltları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen süreğen bir deri hastalığıdır.  Rahatsızlık sözkonusu bölgelerde fazlası vakit ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar çıkar.

Bunlar genellikle, birtakım ter bezlerinin (apokrin bezlerinin) bulunduğu yerler. Memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak üzere cildin sürtündüğü yerlerde bulunur.

Hangi yaşlarda sık görülür?

Toplumda “köpek memesi hastalığı” adıyla da tanınan. HS, ortalama olarak 21 ile 23 yaşları arasında meydana çıkar ve menopoz devresi ardından ise azalır.

Uzmanlar, günlük hayatı olumsuz etkileyen dermatolojik hastalıklar arasında yer alan.  Hidradenit’in ileri evrelerine geçmeden hekime başvurulmasını öneriyor.  Aksi durumda bakteriyel enfeksiyonlar lezyonların yayılması nedeniyle risk oluşturur.

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı

Hidradenit (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı yüzde 1 civarında. Fakat fazlası vakit hatalı tanı konması ve HS ile hayat sürdüren pek çok bireyin semptomlarını. Anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım talep etmekte güçlük çekmesi sebebiyle hasta. Sayılarının tanınanden çok bulunduğu düşünülmektedir.

Bitkisel Ürün Kullanmak isterseniz

HS Hastalığı, Köpek memesi hastalığı,

Hidradenitis süpürativa, Terbezi, Kıl kökü çıbanı için bitkisel ürün en çok tavsiye edilen..

Suyyukcc kullanabilirsiniz. geniş bilgi için web sayfasından bilgi alabilirsiniz. WEB Sayfası: www.antibiyoks.com 

7/24 Geniş Bilgi Almak İçin

Bitkisel Ürün Kullanmak İstiyorsanız Bilgi için TLF: 0 505 105 34 34 nolu telefondan bitkisel ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları:

Okumak için Tıklayın

Bir önceki yazımız olan HS hastalığı ile ilgili merak edilenler? başlıklı makalemizde Doğal bitkisel tedavisi, hidradenitis suppurativa ve HS hastalığı ile ilgili merak edilenler? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.