Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

HS hastalığı ile ilgili merak edilenler

HS hastalığı ile ilgili merak edilenler

Köpek memesi Cildin sürtündüğü yerlerde bulunuyor.

Toplumda her yüz şahıstan birisinde rastlanan Hidradenitis suppurativa (HS), çoğu zaman koltuk altları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen süreğen bir deri hastalığı. İnflamasyon yerlerinde fazlası zaman ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar şeklinde kendini gösteren hastalık; çoğu zaman bazı ter bezlerinin (apokrin bezlerinin) olduğu bölgeler, memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak suretiyle cildin sürtündüğü yerlerde bulunuyor. Kişileri utandıran ve toplumsal hayatdan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS enfeksiyöz ya da bulaşıcı bir hastalık olmamakla birlikte, tanısı oldukça geç konduğu amacıyla bu hastalıkla birlikte yaşam sürdüren bireylerin yaşam niteliğini bozuyor.

Köpek memesi HS’nin bedenin kendi bağışıklık sistemi

Her yaşta görülebilen ve toplumda “köpek memesi hastalığı” adıyla da tanınan HS, 20’li yaşlarının başlarındaki yetişkinlerde meydana çıkıyor ve görülme sıklığı 50 ile 55 yaşından sonrasında azalıyor. Hastaların bir alanında progresif (zaman içersinde ilerleyen) bir seyir izleyen ve inflamatuvar bir arıza olan HS’nin bedenin kendi bağışıklık sistemindeki düzensizliklerinden kaynaklanıyor.

Köpek memesi HS astalığı ile yaşam sürdüren pek oldukça kişi

Hidradenitis suppurativa (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı genel popülasyonda %1 civarında. Fakat fazlası zaman hatalı tanı konması ve HS ile yaşam sürdüren pek oldukça kişi semptomlarını anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım talep etmekte güçlük çekmesi sebebiyle HS tanısı konan bireylerin adedi ön görü edilenin oldukça daha altında kalıyor. HS’ye gerektiğince erken tanı konup doğru bir halde tedavi edilmesi bilhassa progresif seyir izleyen vakalar amacıyla büyük önem taşıyor.

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

HS hastalığı ile ilgili merak edilenler?, Köpek memesi, Ter bezleri, Kıl kökü iltihabı, Terbezi apseleri, Hidradenitis suppurativa, Naturel bitkisel tedavisi nedir?

 

Hidradenitis suppurativa (HS) nedir? Hastalığı yaşam sürdürenların kendini toplumsal bölgelerden soyutlamak halinde hissettiği Hidradenitis suppurativa (HS) tedavisi ihtimaller içinde bir hastalık mıdır? Hidradenitis suppurativa (HS) bulguları gerektiğince net görülmektedir. Peki Hidradenitis suppurativa (HS) bulaşıcı mıdır? İşte Hidradenitis suppurativa (HS) ile ilgili merak edilenler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.