Ter Bezi İltihabı

Ter Bezi İltihabı Niçin Olur? Ortaya çıktığında yoğun bir ağrı yaratan ve zaman içinde ilerleme gösteren ter bezi iltihabı, tedavi edilse bile insanoğlunun yaşamı süresince yine yine görülebilmektedir.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

Genel Cerrahi ve Dermatoloji uzmanları, hidradenitis suppurativa hakkında merak edilenleri söyledi.

Ter Bezi İltihabı Nedir?

Kronik deri iltihabı olarak nitlendirilen hidradenitis suppurativa, bir çok vakit koltuk altı bölgesinde görülür.

Hidradenitis suppurativa şu demek oluyor ki kıl kökü ve ter bezi iltihabı, halk dilinde köpek memesi hastalığı olarak da bilinmektedir.

Vücudumuzda üç ayrı salgı bezi bulunur. Bunlar, ekrin, apokrin ve sebaseöz olarak adlandırılmşlardır. Hidradenitis suppurativa, ter bezlerinin ya da öteki cilt altı bezlerinin bulunmuş olduğu tüm bölgeler de görülebilir.

Cilt altında averaj bezelye büyüklüğünde şişlikler meydana gelir.

 

Bilye ebatlarına varabilen şişlikler iltihaplı olabilir. Çoğu zaman kan çıbanı ve abse biçiminde olan hidradenitis suppurativa, ter bezlerinin bulunmuş olduğu bölgelerin bununla beraber genital bölgede de oluşabilir.

Ter Bezi İltihabıKoltuk Altı İltihabı

Erkeklere oranla hanımlarda daha sık görüldüğü belirtilen koltuk altı ter bezi iltihabı, nerdeyse her yaş grubunda görülen bir cilt hastalığıdır.

Sadece ter bezi iltihabı hastalığının en sık görülme yaşı 20-25 arası olduğu belirtilmektedir. İlerleyici bir hastalık olan hidradenitis supurativa, vakit içinde daha da ağırlaşarak yayılma izah edebilir.

İçe dönük olarak meydana gelen bu şişlikler iltihaplı olup, bir süre sonrasında açılarak fena kokulu irini dışarı akıtabilir. Haftalarca ya da aylarca sürebilen hidradenitis suppurativa, keloid adında olan izler bırakarak iyileşir.

Yaranın bulunmuş olduğu bölgede ondan sonra işlev yitirilmesine niçin olabilen hidradenitis suppurativa, koltuk altında oluşur ise sonraki zamanlarda kolu yukarı kaldırıp indirme benzer biçimde işlemlerde zorlanmaya niçin olabilir.

www.hidrozadenit.com

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir