Köpek Memesi Hastalığının Sebepleri Nelerdir?

Köpek Memesi Hastalığının Sebepleri Nelerdir? ve tedavisi

Köpek Memesi Hastalığının Sebepleri Nelerdir? &Hastalığın niçin kaynaklandığı bilinmemekle beraber, deri altındaki şişliklerin kıl köklerinin tıkanması ve iltihaplanması sonucu ortaya& çıkmış olduğu gözlemlenmiştir.

&Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

&Aşırı kiloluluk ve sigara kullanımı

&Aşırı kiloluluk ve sigara kullanımının hastalığın emarelerini artırdığı bilinmektedir. &Metabolik sendromun da hastalığın oluşumu üstünde tesiri olduğu düşünülmektedir.

&Hastalık, çoğunlukla ergenlikten sonrasında ortaya çıksa da hemen &sonra ortaya çıkması da mümkündür. Menopoz sonrası ya da erişkinlik öncesi oluşma ihtimali oldukça düşüktür.

Köpek Memesi Hastalığının
Köpek memesi hastalığı

&Bu sebeple Köpek Memesi Hastalığının Sebepleri Nelerdir?

&Bu sebeple, hastalığın gelişiminde hormonların da tesiri olduğu &düşünülmektedir. Bu hastalığa haiz kişilerde akne ve aşırı tüylenme benzer biçimde sorunların da olduğu bildirilmiştir.

Bir sindirim sistemi hastalığı olan &Crohn hastalığında da köpek memesi hastalığının görüldüğüne dair bulgular mevcuttur; sadece bu vakalar nadirdir.

Daha ilkin başka bir aile bireyinde görülmüş olması, &kişide bu hastalığın ortaya çıkma riskini artırır.

Köpek memesi hastalığının kişisel hijyenle alakası yoktur.

&Köpek memesi hastalığının kişisel hijyenle alakası yoktur. &Aynı şekilde enfeksiyona bağlı olarak gelişen bir hastalık değildir, sadece kişiyi başka enfeksiyonlara karşı korunmasız hale getirebilir. Hastalık bulaşıcı değildir; kişiden kişiye bulaşmaz.

&Emareleri Nedir? Köpek Memesi Hastalığının Sebepleri Nelerdir?

&Köpek memesi hastalığı bir yada birden fazla bölgeyi etkileyebilir. Emareler kol altı, kasık, genital bölge, anüs ve meme altlarında yoğunlaşabilir. Hastalık aşamalar şeklinde emare verir.

Ilk olarak deri altında minik minik şişlikler olarak ortaya çıkan iltihaplar, zaman içinde büyüyüp çevresindeki dokuları da etkileyebilir.

&Şişliklerin çevresinde çöküntüler

&Şişliklerin çevresinde çöküntüler ve bu çöküntülerde siyah nokta benzeri tıkalı gözenek kümeleri görülebilir.

&Şişlikler çoğunlukla uzun süre ilk ortaya çıkmış olduğu şekilde kalır. Bu aşamada tedavi edilmezse zaman içinde apseye dönüşebilir ve bu apseler kendiliğinden patlayabilir.

&İlerleyen aşamalarda deri altındaki nodüller içinde& tüneller meydana gelir ve bu tünellerin açmış olduğu yaraların iyileşmesi uzun sürer. &Nodüller iltihaplı olduğundan yaralarda fena kokulu akıntı görülebilir.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir