Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Köpek Memesi Oluşumu

Köpek Memesi Oluşumu – Hidradenitis süppürativa

Köpek Memesi Oluşumu, Hidradenitis süppürativa, Doğal bitkisel Çaresi, Terbezi hastalığı, HS hastalığı tedavisi, Kesin çözümü, HS Hastası, Kurtulanlar, 2020

Köpek Memesi Hidradenitis süppürativa Oluşumu Hidradenitis süppürativa, Köpek memesi hastalığı Son çalışmalar HS’nin kıl folikülü ve sebaseöz bez kanallarının tıkanması ile ortaya çıktığını göstermektedir.

Köpek memesi hastalığı Hidradenitis süppürativa Ölü cilt hücreleri ve apokrin bezden gelen materyal önce folikül kanalında akımı yavaşlatır ve sebaseöz bezden gelen sebumla birleşerek tıkaç oluşturur. Tıkaç ise apokrin bezin deriye boşalımını engeller ve zamanla burada inflamasyona neden olmaktadır.

Hidradenitis süppürativa Köpek memesi hastalığı Daha sonra bakterilerin inflamasyona eklenmesi ile iltihaplar gelişmektedir. Bu hastalık sıklıkla akne, pilonidal kistler ile beraber olması foliküler tıkanma teorisini desteklemektedir.

Köpek memesi hastalığı Akneye çok benzemesi nedeni ile “Acne Inversa” yani ters yerleşim gösteren akne olarakta uzun süre tanımlanmıştır.

Köpek memesi hastalığı Son çalışmalar asıl problemin kıl folliküllerinde tıkanma ve bunun apokrin bezleri etkilemesinden kaynaklandığı gösterilmiştir.

Hidradenitis süppürativa Köpek memesi hastalığı Kıl folliküllerinin tıkanması ile birlikte gözlenen Akne konglabata, Saçlı derinin dissecting cellulitisi gibi klinik tablolar Köpek memesi hastalığı HS le birlikte görülebilmektedir.

Bu hastalarda Pilonoidal sinus en sık görülen problemlerden birisidir.

Köpek memesi hastalığı HS nin ergenlikten önce nadir gözlenmesi, adet öncesi ve doğum sonrası klinikte alevlenme olması nedeni ile hormonsal olduklarından şüphenilmiştir.

Köpek memesi hastalığı Doğum kontrol hapı kullanan hastalarda ve gebelikte klinik düzelmenin olması bunu desteklemektedir. Ancak tam olarak açıklanamamıştır..

Hidradenitis süppürativa Aşırı kilo ve ve derinin sürtünme faktörleri Köpek memesi hastalığı HS nin gelişimini sağlamaktadır.

Köpek memesi hastalığı HS’da genetik bir yatkınlık olabileceği ileri sürülmüş ve hastaların % 38’inde akrabalarda da Köpek memesi hastalığı HS olabileceği gösterilmiştir.

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN !