HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler

HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler

HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

Günlük cilt bakımınızı aksatmayın:

Vücudunuzu Cetaphil gibi nonsoap bir temizleyici ile nazikçe yıkayın. Sadece ellerinizi kullanın, keseleri, lifleri ya da cildi tahriş edebilecek başka ürünleri kullanmayın.

HS Hastalığı Hakkında TavsiyelerKoku varsa, antibakteriyel sabunla bedeninizi yıkamayı deneyin. Ekstra emici toz ya da çinko oksidin uygulanması da yardımcı olabilir. Antiperspiranlar kullanmak cildin kuru kalmasına yardımcı olabilir.

Cildinizi tahriş eden rastgele bir ürünü kullanmayı bırakın. (Ter bezi iltihabı tedavisi)

(HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler, Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavisi, Terbezi, Kıl kökleri, Akıntı iltihaplar, Abseler, Bitkisel Doğal tedavisi)

Acınızı yönetin: HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler

Islak ya da ılık bir bezi nazikçe yapmak şişliğin azaltılmasına ve ağrıların hafifletilmesine yardımcı olabilir. Yaklaşık 10 dakika süresince devam edin.

Doktorunuza en ideal ağrı kesiciyi tavsiye etmesini isteyin. Ve evde yaralarınıza düzgün bir şekilde nasıl bakım gerçekleştireceğiniz konusu ile ilgili hekiminizle konuşun.

Sıkı kıyafetlerden ve tahriş edici ürünlerden kaçının: Sürtünmeyi azaltmak amacıyla gevşek, hafif kıyafetler giyin. Bazı kadınlar, tertemiz pedlerden ziyade tamponları kullanmanın deri ile daha az sürtünme yarattığını düşünerek bu tekniği tercih etmektedir. Parfüm, boya ve enzim içermeyen deterjan ve başka ürünleri kullanın. (Ter bezi iltihabı tedavisi)

Cildi yaralamaktan kaçının: HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler

Örneğin, sivilce ve yaraları sıkmayın. Etkilenen deriyi traş etmeyi bırakın.
Sağlıklı kilo verin ve aktif kalın: Sağlıklı kiloda olmamak semptomları daha da kötüleştirebilir. Cildinizi tahriş etmeyen aktiviteler bulmaya çalışın. (Ter bezi iltihabı tedavisi)

Ter bezi iltihabı tedavisi Diyetinizi değiştirmeyi düşünün:

Süt ürünleri, işlenmiş şeker, un, bira ve mayası ya da buğday sahibi olan başka yiyeceklerden kaçınmaya çalışın.

Bütün tütün ürünlerinden kaçının: Sigara ve başka tütün tüketimi hidradenitis suppurativa’nın kötüleşmesine sebep olabilir.

Günlük alınan çinko destekleri iltihabı azaltmaya ve yeni salgınları önlemeye yardımcı olabilir.

Ter bezi iltihabı tedavisi Ne Zaman Doktora Gitmek Gerekir?

Hidradenitis suppurativa’nın erken teşhisi, etkili tedavi almanın anahtarıdır. Aşağıdaki halleri yaşıyorsanız hemen hekime başvurun;

Ağrılarınız varsa,
Birkaç hafta içersinde iyileşme olmuyorsa,
Tedavi olmanıza karşın yinelıyorsa,
Farklı bölgelerde de görülmeye başlamışsa,
Sık sık yinelıyorsa.

Eğer size hidradenitis suppurativa teşhisi konulduysa, hastalığın yine nüks etme işaretlerinin genelde ilk ortaya gelenlere benzediğini unutmayın. Hem de yeni bulgu ya da sendromlara ilgi edin. Bunlar, nüks etme ya da tedavinin bir komplikasyonu olabilmektedir. (Ter bezi iltihabı tedavisi)

(HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler, Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavisi, Terbezi, Kıl kökleri, Akıntı iltihaplar, Abseler, Bitkisel Doğal tedavisi)

Hidradenitis Suppurativa Köpek Memesi Hastalığı Tedavisi Hakkında Tavsiyeler:

Hafif hidradenitis suppurativa yalnızca kendi kendisine bakım önlemleri ile tedavi edilebilir. Kişisel bakım her türlü tıbbi tedavi amacıyla mühim bir tamamlayıcıdır. Aşağıdaki öneriler, rahatsızlıkların ve yaraların hızının iyileşmesine yardımcı olabilir:

(HS Hastalığı Hakkında Tavsiyeler, Köpek memesi hastalığı, Ter bezi iltihabı tedavisi, Terbezi, Kıl kökleri, Akıntı iltihaplar, Abseler, Bitkisel Doğal tedavisi) (Ter bezi iltihabı tedavisi)

İlgili Makaleler ::.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı-Yorumları, HS hastalığı Forum ((+Kullanıcı-Yorumları, HS hastalığı Forum, +Köpek memesi hastalığı, +Hidradenitis, Suppurativ, +Terbezleri iltihabı, Kıl kökü, Kıl dönmesi, Doğal Tedavisi+)) Ancak doğanın gücü bitkisel…

Yorum Yaz ::.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir