Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

Köpek Memesi Hastalığı Hakkında Araştırmalar

Köpek Memesi Hastalığı Hakkında Araştırmalar

Araştırma Hurley’in evreleme sistemine göre sınıflandırılan Evre III hastalıkta, keşfedilmemiş, teşhis edilmemiş veya tedavi edilmemiş bırakılan fistüller, nadiren anüste veya etkilenen diğer alanlarda skuamöz hücreli karsinom gelişimine yol açabilir. Diğer evre III kronik sekeller ayrıca anemi, çok merkezli enfeksiyonlar, amiloidoz ve artropatiyi içerebilir. Evre III komplikasyonlarının sepsise yol açtığı bilinmektedir, ancak klinik veriler hala belirsizdir.

Köpek Memesi Hastalığı Araştırma Sonucu Olası Komplikasyonlar

Fibroz ve yara izi nedeniyle alt ekstremite ve koltuk altlarında kontraktürler ve hareket kabiliyetinde azalma meydana gelir. Alt ekstremitelerde şiddetli lenfödem gelişebilir.
Sepsise kadar ilerleyebilen lokal ve sistemik enfeksiyonlar (menenjit, bronşit, pnömoni vb.) Görülür.
İnterstisyel keratit
Anal, rektal veya üretral fistüller
Normokromik veya hipokromik anemi

Araştırma Sonuçları Otoimmün Bozukluklarını Gösteriyor

HS’li kişiler, ankilozan spondilit, romatoid artrit ve psoriatik artrit dahil olmak üzere otoimmün bozukluklar için yüksek risk altında olabilir.
Skuamöz hücreli karsinom: Bu, nadir durumlarda anogenital bölgenin kronik hidradenitis süpürativasında bulunmuştur. Bu tip lezyonun ortaya çıkmasına kadar geçen ortalama süre 10 yıl veya daha fazladır ve tümörler genellikle oldukça agresiftir.

Araştırmalara göre akciğer ve ağız boşluğu tümörleri, muhtemelen bu hastalar arasında yüksek düzeyde sigara içimi ve karaciğer kanseri ile ilişkilidir.Böbrek yetmezliğine ve ölüme yol açabilen hipoproteinemi ve amiloidoz
Seronegatif ve genellikle asimetrik artropati: pauciartiküler artrit, poliartrit / poliartralji sendromu

Köpek Memesi Hastalığı Araştırma Geçmişi

  • Velpeau, 1833’ten 1839’a kadar üç yayından oluşan bir seride, şimdi hidradenitis suppurativa olarak bildiğimiz bir hastalığı tanımladı ve tanımladı.
  • 1854’te Verneuil, hidradenitis suppurativa’yı hidrosadénite Phlegmoneuse olarak tanımladı. HS, “Verneuil hastalığı” alternatif adını bu şekilde elde etti.
  • 1922’de Schiefferdecker, “akne inversa” ve insan ter bezleri arasında patojenik bir bağlantı olduğunu varsaydı.
  • 1956’da Pillsbury ve ark. Hidradenitis süpürativa, akne conglobata ve kafa derisinin diseksiyon selülitinin ortak birlikteliği için foliküler oklüzyon üçlüsü terimini ortaya attı. Modern klinik araştırmalar, bu koşulların tanımları için hala Pillsbury’nin terminolojisini kullanmaktadır.
  • 1975’te Plewig ve Kligman, Pillsbury’nin araştırma yolunu izleyerek “akne üçlüsü” nü değiştirerek “akne tetrad: akne üçlüsü artı pilonidal sinüs” ile değiştirdiler. Plewig ve Kligman’ın araştırması, Pillsbury’nin izinden giderek hidradenitis suppurativa ile ilişkili semptomların açıklamalarını sunuyor.

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.