HS OLABİLECEĞİNİZ NASIL ANLAŞILIR

HS OLABİLECEĞİNİZ NASIL ANLAŞILIR VE TEDAVİSİ

HS OLABİLECEĞİNİZ NASIL ANLAŞILIR. +Hidradenitis suppurativalı bir çok insan, +11-30 yaş arasındaki semptomların başladığını farkına varır.

+En erken emareler çoğu zaman +bölgede ağrı, kaşıntı, yanma, kızarıklık ve artan terlemedir.

Ondan sonra lezyonlar, derin, +iltihaplı nodüllere ve +çıbanlara dönüşen ufak, ağrılı yumrular ve püstüller olarak görünür.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

HS OLABİLECEĞİNİZ NASIL ANLAŞILIR
HS OLABİLECEĞİNİZ NASIL ANLAŞILIR

Haftalar yada aylar içinde +lezyonlar giderek şişer. +Sonunda lezyonlar yırtılabilir ve fena kokulu irin ve kanlı sıvı salabilir. +Bu özgür bırakma, süpürasyon olarak adlandırılır.

Süreç yeniden yeniden gerçekleşir ve sonunda şiddetli yara izine ve kısıtlı harekete niçin olabilir. +Bu durumun ileri evrelerinde bir şahıs şiddetli baş ağrıları, kramplar ve eklem ağrıları yaşayabilir.

HIDRADENITIS SUPPURATIVA TANI NASIL YAPILIR?

+Doktorların bir çok hidradenitis suppurativa’nın bilincinde olmadığı için, birçok şahıs için tanıda ortalama 12 senelik bir gecikme vardır.

+Hidradenitis suppurativaya haiz olabileceğinizi düşünüyorsanız, skuamöz hücre +kanseri+, meme kanseri, lenfogranüloma inguinale, bitkisel piyoderma, +folikülit+, carbuncles, furuncles şeklinde öteki durumları ekarte edebilmeniz için lisanslı bir sıhhat uzmanından bir değerlendirme istemek önemlidir.

Erizipeller ve Crohn hastalığı.

Teşhis, lezyonların karakteristik görünümüne ve tıbbi geçmişinize dayanır.

Hidradenitis suppurativa’yı teşhis etmek için +laboratuvar testleri+ yoktur, sadece kan çalışmanız, bu rahatsızlığa sahipseniz yüksek beyaz kan hücresi sayısı, yüksek c-reaktif protein ve yüksek bir eritrosit sedimantasyon hızı (ESR) izah edebilir.

HIDRADENITIS SUPPURATIVA İÇİN KONVANSİYONEL TEDAVİ SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Hidradenitis suppurativa için geleneksel tedavi antibiyotikler, reçetesiz satılan ağrı kesiciler, topikal anestetikler, sistemik retinoidler (izotretinoin), steroid iğneleri, bağışıklığı baskılayan ilaçlar (Humira®, Enbrel®), anti-androjen ilaçlar ve ameliyatı ihtiva eder.

Standart tedavi yaklaşımıyla ilgili mühim bir mesele, antibiyotiklerin, ilk başta otoinflamatuvar yanıtı besleyen bağışıklık sistemi dengesizliğini kötüleştirmesidir.

Bağışıklık sistemini baskılayan ilaçların tehlikeli yan tesirleri vardır ve ciddi enfeksiyonlara, karaciğer yetmezliğine, kansere ve lupus benzeri sendromlara yol açabilir.

+Kafi düzeyde +B12 vitamini, A vitamini, +D3 vitamini ve çinkoya haiz olmak esastır.
Sıhhatli uyku ve sirkadiyen döngüleri sürdürmek de aynı derecede önemlidir. “+Her insana uyan tek bir gövde+” yaklaşımı yoktur, sadece amaç, durumunuza katkıda bulunan faktörleri (+iltihaplı yiyecekler, zayıf uyku, kan şekeri dengesizliği +vb.)
+KALDIRMAK ve vücudunuzun iyileşmesine izin verecek desteği eklemektir.
+Hastaları besin duyarlılıkları, +gıda eksiklikleri ve ek olarak iltihaplanmaya katkıda bulunabilecek GI enfeksiyonları yada aşırı büyümeler açısından değerlendiriyoruz.
+Tüm hastaların insülin ve kan şekeri +düzeylerini denetim etme eğilimindeyiz ve bu bilhassa hidradenitis süpürativalı hastalar için önemlidir.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir