Hidradenitis suppurativa: Bilmeniz gerekenler

Hidradenitis suppurativa: Bilmeniz gerekenler ve tedavisi

Hidradenitis suppurativa: +Bilmeniz gerekenler +Hidradenitis süpürativa, çoğu zaman sürtünme yada tahriş sebebiyle ağrılı +apselere ve yara izlerine yol açan kronik, tekrarlayan bir cilt rahatsızlığıdır.

Dünya genelinde nüfusun ortalama +% 1-4’ünü etkisinde bırakır ve +hanımlarda erkeklerden+ daha yaygındır.

Bu yazıda, hidradenitis suppurativa+ hakkında aşamaları, +sebepleri, semptomları ve tedavi seçenekleri dahil olmak suretiyle daha çok data edinin.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

Hidradenitis suppurativa nedir?

Hidradenitis suppurativa Bilmeniz gerekenler+Hidradenitis suppurativa, kimi zaman akne inversa olarak adlandırılan uzun soluklu bir cilt rahatsızlığıdır.

+Oldukça şiş ve büyük hale gelebilecek ufak iltihaplı nodüllere niçin olur. Kimi zaman yırtılabilir ve irin sızdırabilirler.

+Hidradenitis süpürativa kistleri, aşağıdaki şeklinde öteki cilt durumlarının emarelerine benzeyebilir:

  • +epidermoid kistler şeklinde öteki sebepleri olan kistler
  • +akne
  • +folikülit
  • +fraktürler (kaynar)
  • +Bununla beraber, öteki yaygın cilt yaralarının aksine, +hidradenitis suppurativa, değişik vücut bölgelerini etkileme ve büyük skar oluşumuna niçin olma eğilimindedir. Bu izler, hareketi ve kişinin yaşam standardını bozabilir.

Tedavi Hidradenitis suppurativa: Bilmeniz gerekenler

+Erken teşhis ve tedavi olmaksızın, +hidradenitis süpürativa kimi zaman ilerleyebilir ve ciddi yara izlerine niçin olabilir. Bir hekim çoğu zaman bu durumun semptomları olan birini teşhis için bir dermatoloğa gönderir.

+Hidradenitis suppurativa tanısı alan kişiler, aşağıdakilere odaklanan birkaç değişik tedavi seçeneğine haizdir:

  • +kesintileri çözme
  • +yara izlerini ve fistülleri gidermek
  • +kırılma sıklığını ve sertliğini azaltmak
  • +Birçok değişik ilaç, ufak ila orta dereceli hidradenitis süpürativa vakalarının tedavisine destek olabilir.

+Bir şahıs öteki tedavilerin yanı sıra bu tarz şeyleri kullanırsa, birkaç evde umar de semptomları azaltmaya destek olabilir.

Antibakteriyel yıkamaların kullanılması

+Klorheksidin, benzoil peroksit (% 10) yada çinko pirition içeren yıkamalar hidradenitis süpürativanın tedavisinde etkili olabilir.
+Yaranın bakımı: Sabun olmayan bir temizleyici yada antiseptik ile sık sık temizlik ve temiz pansumanların tertipli olarak uygulanması şeklinde yaralar iyi bir yara bakımı gerektirir.

Sıcak kompres uygulamak Hidradenitis suppurativa: Bilmeniz gerekenler

+Isı, ağrıyı azaltır ve yaralardan irin çekilmesine destek olabilir. Sıcak bir kompres oluşturmak için temiz bir yüz bezini ılık su altında çalıştırın ve 10 dakika süresince yaranın üstüne koyun.

Sıhhatli vücut ağırlığına ulaşmak ve sürdürmek

+HS, obezitesi olan kişilerde mühim seviyede daha yaygındır, sadece kilo kaybı semptomları azaltabilir. Vücut ağırlığının yalnız% 10’unu yitirmek bile destek olabilir.

Sigarayı bırakmak Hidradenitis suppurativa: Bilmeniz gerekenler

+Tütün ürünlerini bırakmak semptomları azaltabilir.

Tıraştan kaçınma

+Tıraş olmak cildi tahriş eder ve bakterilerin kırık cilde girmesine niçin olabilir. Bir dermatolog, etkilenen cildin etrafındaki tüylerin iyi mi alınacağı mevzusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Cildi serin tutmak

+Aşırı ısınma semptomlarda alevlenmelere niçin olabilir, bundan dolayı serin ve kuru kalmak destek olabilir.

Sürtünmeyi azaltmak

+Giysilerden sürtünme ve daralma semptomları tetikleyebilir, bundan dolayı bolca giysiler ve iç çamaşırı giymek en iyisidir.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir