Ter Bezi İltihabı Sebepleri!

Ter Bezi İltihabı Sebepleri! ve tedavisi

Ter Bezi İltihabı Sebepleri! +Hidradenitis suppurativanın kati sebebi hemen hemen bilinmemektedir.

Sadece genetik etkenler, +hormonlar, +şişmanlık, alkol ve +sigara tüketiminin +hidradenitis supurativayı tetiklediği bilinmektedir.

40 yaş üstündeki bireylerde nadiren +görülen hidradenitis suppurativa, +buluğluk sonrasında hormonların etkisiyle daha sık görülmektedir.

Hidradenitis suppurativa+, koltuk altı bölgesi+, meme altı bölgesi+, kasıklarda, göbek deliği çevresinde+, anüs çevresi, çoğu zaman pişik oluşan bacak arası kısımlar ve vajinal+ alanlarda yoğunlukla ortaya çıkmaktadır.

Ter Bezi İltihabı Sebepleri!Bu bölgelerin +hijyenik ve kuru halde tutulması köpek memesi hastalığının ortaya çıkmaması için alınabilecek önlemlerdendir. +Öte taraftan, hidradenitis suppurativa hastalığına yatkın olan bireylerin sıkı ve +bileşik kıyafetlerden kaçınmaları oldukça önemlidir.

Şimdilik bilimsel bir kanıt +ya da araştırma bulunmasa da, +sigara ve alkol kullanmanın, bu hastalıkta +oldukça büyük bir yeri olduğu ileri sürülmektedir. Bu sebeple alkol ve sigara tüketen +kişiler hidradenitis suppurativa risk grubunda yer almaktadırlar.

+Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

Ter Bezi İltihabı Tedavisi Ter Bezi İltihabı Sebepleri!

Ter bezi iltihabı tedavisi hastanın durumuna ve hastalığın ortaya çıkarttığı emarelere bakılırsa farklılıklar göstermektedir. Erken belirlenmiş bir ter bezi iltihabı hastasında, ilaç tedavisi uygulanarak, iltihap oluşumu ve hastalığın ilerlemesi önlenebilir. Bu süreçte şu ilaçlar kullanılabilmektedir:

+Antibiyotikler: Enfeksiyonun yayılmasını önlemek adına kullanılıyor.+

+Oral retinoid İlaçlar: Yağ bezi özellikleri azaltır ve bu şekilde kıl köklerinin tıkanmasını önler.+

+Nonsteroid anti-inflamatuar ilaçlar: Şişliğin azalmasını sağlarken bir taraftan da ağrı tedavisi için kullanılır.+

+Kortikosteroidler ya da immünsupresif ilaçlar: Erken teşhis edilmiş hidradenitis supurativa vakalarında inflamasyonu azaltmak için kullanılır.+

Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

+İlaç tedavisi esnasında hastanın dikkat etmesi lüzumlu olan birkaç kaide ile başarıya ulaşmış netice alınması mümkün olabilir.

+Hastanın hijyene dikkat etmesi, kilolarının kontrolünü sağlayarak şişman ise fazla kilolarından kurtulması, burow solüsyon ya da sodyum klorür solüsyon ile ılık kompres yapması, dar giysilerden kaçınması, sigara tüketiminden kaçınması ve lazer epilasyon ile bölgenin kıllardan arındırılması sağlanmalıdır.

+İlaç tedavisi için geç kalınmış vakalarda cerrahi tedavi uygulanmaktadır. Hidradenitis suppurativa tedavisinde en etkili yöntem cerrahi müdahaledir.

+Fakat, ameliyattan sonrasında bölgenin iyileşebilmesi için bir süre açık olarak tutulması gerekir ve hastalar bu süreçte birazcık zorlanabilirler.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir