Hidrozadenit.com

Köpek Memesi Hastalığı

HS (Köpek Memesi) Hastalığı Forumu

HS 2019 HS belirtileri nelerdir?, Yeni Tedavisi

HS 2019 HS belirtileri nelerdir? Yeni Tedavisi

(HS 2020, HS belirtileri nelerdir?, Yeni Tedavisi, Ter bezi, Ter bezleri, Kıl kökleri iltihabı, Köpek memesi hastalığı, Hidradenitis süpürativa, Kurtulanlar)(Yeni Tedavisi nedir?)

Hidradenitis suppurativa, HS belirtileri, Hidradenitis suppurativa belirtileri,

Hidradenitis suppurativa tedavisi, HS tedavisi, Hidradenitis suppurativa bulaşıcı mı, HS bulaşıcı mı

Hidradenitis suppurativa HS nedir? (Yeni Tedavisi nedir?)

Hastalığı yaşayanların kendini sosyal bölgelerden soyutlamak halinde hissettiği Hidradenitis suppurativa HS Yeni Tedavisi olası bir hastalık mıdır? Hidradenitis suppurativa HS bulguları gerektiğince net görülmektedir. Peki Hidradenitis suppurativa HS bulaşıcı mıdır? İşte Hidradenitis suppurativa HS ile alakalı merak ettikleriniz.

Toplumda her yüz şahıstan birisinde rastlanan Hidradenitis suppurativa HS, genellikle koltuk altları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerle nitelenen süreğen bir deri hastalığı. (Yeni Tedavisi nedir?)

İnflamasyon yerlerinde fazlası vakit ağrılı lezyonlar, nodüller ve çıbanlar şeklinde kendini gösteren hastalık; genellikle birtakım ter bezlerinin apokrin bezlerinin olduğu yerler, memelerin altı, kalçalarda ve baldırların içi olmak üzere cildin sürtündüğü yerlerde bulunuyor.

Kişileri utandıran ve sosyal hayatdan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS enfeksiyöz ya da bulaşıcı bir hastalık olmamakla beraber, tanısı çok geç konduğu amacıyla bu hastalıkla beraber hayat sürdüren bireylerin hayat niteliğini bozuyor. (Yeni Tedavisi nedir?)

 

Her yaşta görülebilen ve toplumda köpek memesi hastalığı adıyla da tanınan HS, 20’li yaşlarının başlarındaki yetişkinlerde meydana çıkıyor ve görülme sıklığı 50 ile 55 yaşından sonra azalıyor. (Yeni Tedavisi nedir?)

Hastaların bir alanında progresif (vakit içersinde ilerleyen) bir seyir izleyen ve inflamatuvar bir arıza olan HS’nin bedenin kendi bağışıklık sistemindeki düzensizliklerinden kaynaklanıyor. (Yeni Tedavisi nedir?)

Hidradenitis suppurativa (HS)’nin dünyadaki görülme sıklığı genel popülasyonda %1 civarında. Fakat fazlası vakit hatalı tanı konması ve HS ile yaşam sürdüren pek çok şahıs semptomlarını anlatmakta ya da bir dermatologdan yardım talep etmekte güçlük çekmesi sebebiyle HS tanısı konan bireylerin adedi ön görü edilenin çok daha altında kalıyor. HS’ye oldukça erken tanı konup doğru bir şekilde tedavi edilmesi bilhassa progresif seyir izleyen vakalar amacıyla büyük ehemmiyet taşıyor. (Yeni Tedavisi nedir?)

(HS)HİDRADENİTİS SUPPURATİVA BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

HS (KÖPEK MEMESİ ) HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

KÖPEK MEMESİ HASTALIĞI  İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER HAKKINDA BİLGİ ALIN ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.