Hidradenitis süppürativa’nın oluşmasına neden olan faktörler nelerdir?

Hidradenitis süppürativa’nın oluşmasına neden olan faktörler nelerdir? ve tedavisi.

Hidradenitis süppürativa’nın oluşmasına neden olan faktörler nelerdir? +Hidradenitis süppürativanın kati sebebi bilinmemektedir.

+Apokrin bez kanalında tıkanma, daralma, bakteriyel enfeksiyon ve oluşan iltihabi cevabın ter bezlerine, yağ bezlerine ve çevre dokuya ilerlemesiyle oluştuğu düşünülmektedir.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

Hidradenitis süppürativa'nın+Genetik yatkınlık, cinsiyet hormonları, bazı hormonal bozukluklar (+polikistik over sendromu+), obesite, +glisemik indeksi yüksek gıdaların tüketilmesi, +sigara şeklinde faktörler hastalığın ortaya çıkmasında suçlanan faktörlerdir.

+Hidradenitis süppürativa’nın tanısı iyi mi konulur?

+Tanı doktor tarafınca klinik bulgularla konulur, nadiren biyopsi alınması gerekebilir. +Lezyonlardan bakteriyel araştırma amacıyla sürüntü örneğinin alınması ve kimi zaman çeşitli kan tahlillerinin yapılması gerekebilir.

+Hidradenitis süppürativa’nın komplikasyonları nedir?

+Tedavi edilmezse senelerce devam edebilen bir hastalıktır. +Niçin olduğu görüntü ve koku sebebiyle hastalarda utanç, depresyon şeklinde bulgulara ve toplumsal izolasyona yol açabilir.

Ek olarak infeksiyon gelişimi, anemi, lenf akımında +bozulma, üretra, mesane, periton ve rektuma fistülizasyon, +protein eksikliği, ileri olgularda skarlaşmaya bağlı kontraktür gelişmesi ve ekstremitelerde hareket kısıtlılığı şeklinde sonuçlara niçin olabilir.

+Lezyonların üstünde ender olarak deri kanseri de gelişebilir.

Hidradenitis süppürativa kesin çözümü

Hidradenitis kesin tedavisi

Kurtulmanın yolu

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir