Köpek memesi tedavisinde iyileşenler

Köpek memesi tedavisinde iyileşenler forum ve yorumları.

Köpek memesi tedavisinde iyileşenler Hastalığın ilk aşamalarında ağrı, rahatsızlık ve halsizlik görülür.

Her şeye rağmen hidradenitis suppurativa (ums) tanısının konulmaması ve yetersiz tedavi, hastalığı kronik hale getirmekte ve hastaların yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürmektedir.

Hastalığın ilk başlangıcında ağrılı, tek tek kalın, tabakalı lezyonlar görülür. Yaklaşık bir hafta içinde kaybolurlar veya enfeksiyon belirtisi olmaksızın haftalar ve aylarca stabil kalabilirler.

Bu lezyonlar genellikle apse şeklindedir ve apse deriye açılır.

Köpek memesi tedavisinde iyileşenler

Bu apseler kendiliğinden boşalmazsa ağrılı hale gelebilir ve cerrahi tedavi gerektirebilir. Drenaj, geçici bir iyilik hissi sağlar ve genellikle kısa sürede iyileşir.

Bu aşamada teşhis edilemez ve basit bir perianal apse ile karıştırılır. Kronik ve tekrarlayan, hidradenitis suppurutiva (köpek meme hastalığı) için altın standarttır.

Eski lezyonlar yeni lezyonlarla birleşir. Klasik hastalık oluşur. Hastalığın son evresinde ise iltihaplanma ve yara oluşumuna bağlı olarak uzuvlarda hareket kaybı olur.

Tanı klinik muayene temelinde yapılır.

Şu anda, tanıyı belirlemeye yardımcı olacak herhangi bir test bulunmamaktadır. Erken evrelerde, pilonidal sinüs (yeniden saç büyümesi) perianal fistül ile karıştırılabilir.

Teşhisi doğrulamak için cerrahi biyopsi yapılabilir. Kronik vakalarda yassı hücreli karsinom, hastalığa bağlı olarak daha uzun sürede gelişebilir.

Kanser 20 yıllık bir tıbbi geçmiş gerektirir ve hasta hiç tedavi görmemiştir. İlaç tedavinin ilk aşamasında kullanılır. Hastalığın ilerleyen evrelerinde cerrahi tedavi ve medikal tedavi birlikte uygulanır.

İlaç tedavisi hastaların iltihaptan kurtulmasına ve hastalığı kontrol etmesine yardımcı olurken, aynı zamanda hastaları ameliyata hazırlar.

Lazer tedavisi ameliyatta kullanılabilir. Ancak genellikle lezyonlar lokal anestezi altında cerrahi olarak tek tek çıkarılır.

Hidradenitis suppurativa Köpek memesi hastalığı Terbezi iltihabı.

HS Hastalığı Tedavisi Bitkisel Ürün Kullanıp Kurtulanların Yorumları buradan okuyabilirsiniz.

Bitkisel ürün kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz web sayfa linki

HS Hastalığı Forumu

 

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir