Hidradenitis Süpürtiva Nedir?

Hidradenitis Süpürtiva Nedir? ve tedavisi

Hidradenitis Süpürtiva Nedir?; +her iki koltuk altı, göğüs altları, +boyun, kasıklar, +bacakların birbirine +sürten +yüzü.

Hidradenitis Süpürtiva+Ve anogenital bölge gibi özellikle yağ ve +ter bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde oluşan bir hastalıktır. +Halk arasında “köpek memesi” olarak da bilinir.

Ancak doğanın gücü bitkisel ürünlerden yararlanmak için Suyyukcc (Antibiyoks) kullanabilirsiniz. +Kullanıcı Yorumlarını okumak için HS FORUM GRİŞİ

Hidradenitis +süppürativa’nın belirtileri nelerdir?

+Başlangıçta deride ve deri altında sivilceye +benzer bezelye büyüklüğünde +şişlikler şeklinde belirip, kendiliğinden gerileyebilir.

+Zamanla komşu bölgelerde yeni lezyonlar +oluşup siyah noktalar, ağrılı, hassas, +kırmızı ve zaman zaman akıntılı olabilen şişlikler ve deri altında abseler ile seyreder.

+Hastalık iyileşmesi güç yaralar

+Hastalık iyileşmesi güç yaralara ve iyileşirken köprü benzeri deriden kabarık izlere, lezyonları birleştiren tünellerin, kanalların oluşumuna ve kötü doku iyileşmeleri-skarlara neden olabilir.

+Hidradenitis süpürativanın yaygınlığı ve ciddiyeti kişiler arasında farklılıklar gösterir, tek bir bölgede ya da birden çok bölgede görülebilir. Hastalık kimlerde görülür?

Genellikle ergenlik dönemi sonrası başlar ve yıllarca devam eder.

+Kadınlarda erkek cinsiyete göre iki kat +daha sık görülmektedir. +Hastalığın erken tanı ve tedavisi; şikayetlerin gerilemesi, +bulguların giderilmesi ve yeni +lezyonların oluşumunun+ engellenmesi açısından faydalıdır.

İlgili Makaleler ::.

Yorum Yaz ::.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir